Wolfgang Mittermeyer

Doğum Yılı: 767 (Uzay Yılı)
Eş: Evangelin Mittermeyer
Çocuk: Felix Mittermeyer (Evlatlık) 
Askeri Ünvanlar: Tüm Alt Askeri Ünvanlar, Donanma Amirali, Yüksek Amiral, Mareşal.Uzay Filoları Baş Kumandanı
Takma Adı: Twin Towers (İkiz Kulelerden Biri), Gale Wolf (Fırtına Kurt)
Seslendiren: ?
Hatırlatma: Seri hakkında ayrıntı içerir. İzlemeyi düşünenlerin okuması önerilmez.


Tüm serin byunca gördüğümüz ana karakterlerden biri olan Wolfgang Mittermeyer sıradan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Babasının mimar olması yönündeki beklentisini tamamen boşa çıkararak asker olmayı seçmiş askeri okul döneminde kimsesiz kaldığı için ailesinin yanına yerleşen Evangelin'le 792 yılında henüz yirmili yaşlarında evlenmiş ancak çocuk sahibi olamamıştır. Buna rağmen  eşini sevmekten asla vazgeçmemiştir.789 yılında tanıştığı Oscar Von Reuenthal gençlik yıllarından beri aynı saflarda mücadele ettiği en yakın dostudur. 20'li yaşlarında üstelikte halktan bir kimlikle ülkenin gördüğü en genç amirallerden biri olarak yükselir. Başarıları onu çekemeyen soyluların hedefi haline getirir. Bir komplo sonrası kadının cinayetinden sorumlu tutularak ölüm cezası alınca fırtınalı bir gece Reunthal dostunu kurtarabileceğini düşündüğü henüz 19'undaki yeni Lohengramm kontunun kapısını çalar. Mittermeyer böylece Baron Flegel'in başını çektiği soyluların komplosundan kurtulur. Reuenthal'e kıyasla Lohengramm'a sorgusuz ve tam sadakatle bağlıdır. Filolarını gerçekleştirdiği ani saldırılarla  sevk ve idare ederken Fırtına Kurt ünvanını sonuna kadar hak eder.
Ginga eiyuu Densetsu: Die Neue These: Wolfgang Mittermeyer
Goldenbaum Hanedanlığı'nın sonu getiren Soylu İsyanı sırasında Retrenberg Kalesi'nde General Ovlesser'la birebir mücadele için sahaya inmekten çekinmez. imparatorluğun kontrolünü sağlamak için tüm filolar Odin'i kuşattığı sırada Reuenthal Şansölye Littenheim'ı tutuklarken O'da imparatorluk mührünü alır. Reinhard'ın kukla Kaiser Erwin Joseph'in tahttan feragatine dair yönetimin sonlandıran imzası sonrası tahta geçmasiyle Lohengram Hanedanlığı başladığında O ve Mittermeyer Yüce Amiral sıfatına nail olurlar. Erwin Josep'in kaçırıldığı olayları takip eden günlerde Ragnarok Operasyonu'nda büyük bir başarıya imza atar ve Adrian Rubinsky'yi etkisiz hale getirerek Phezzan'ın yönetimini kontrol altına alır. İkili bir sonraki aşamada Hildegarde'ın önerisiyle Heinessen'in düşmesi ve Birliğin fiilen sona ermesinde de en önemli rolü oynar. Uzay Filoları komutanı ve askeriyenin en önemli iki simasından biridir. Yang Wenli'nin zounlu isyanı ve kaçışı bilik içinde devam eden kaynamayı hareketlendirir.
Share on Google Plus

About Emeraude

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme