Oskar Von Reuental

Doğum Yılı: 767 (Uzay Yılı) / Ölüm Yılı: 800 (Uzay Yılı)
Birliktelik: Elfriede von Kohlrausch
Çocuk: Felix Mittermeyer (Biyolojik Baba)
Sivil Ünvanlar:  Yeni Toprakların (Özgür Gezegenler Federasyonu)  Genel Valisi

Askeri Ünvanlar: Tüm Alt Askeri Ünvanlar, Donanma Amirali, Yüksek Amiral, Mareşal. Yeni İmparatorluk Genel Kurmay Başkanı
Takma Adı: Twin Towers (İkiz Kulelerden Biri), Büyüleyen Göz
Seslendiren: Norio Wakamoto / Türkçe:?

Soylu bir ailede doğan ancak asaletten nefret duyan bir diğer kararkterdir Oscar Von Reuenthal. Kanımca serinin en karizmatik kişiliklerinden de biridir. Annesinin şehvet düşkünü ve sadakatsiz davranışları sonucu gizli ilişkilerinden biri olarak dünyaya geldiğinde her iki gözü faklı renktedir. Kadın gerçeğin anlaşılacağını düşünerek henüz bir bebekken gözünü çıkarmak ister ama son anda odaya giren hizmetçinin olaya şahit olması sonucu kendi hayatına son vermeyi seçer. Babası tarafından dünyaya gelmemesi gereken bir varlık olarak suçlanır. Dolayısıyla yaşadığı travmattik çocukluk kadınlardan nefret etmesine yol açar.  Yaşadığı beraberlikler kısa süreli ve geçicidir. İlşiklilerini asla ciddi boyuta taşımaz. Her zaman kontrollu ve soğukkkanlıdır. Geçmişini sadece dostu Mittermeyer bilir. 

Reinhard'la yolu Mittermeyer için yardım istediği güne kadar kesişmez. O ve Mittermeyer, Kricheis ve Lohengramm bir masa etrafında biraraya geldiklerinde muhtemelen Lohengramm'ın geleceğe dair planlarını anlattığı  o ilk üç kişiden biridir. Ancak asla dışa vurmasa da özünde tıpkı Reinhard gibi hırs ve güç odaklı bir karaktere sahiptir. Amiral Mecklinger'in deyişiyle "aynı çağda doğmuş olmaları talihsizliltir." Bir gece ansızın Licthenlande ailesinin intikamı için kendisini öldürmek isteyen Elfriede von Kohlrausch'la yolları kesiştiğinde hayatının en büyük hatasını yapar ve etkisiz hale getirdiği kadını tutuklatacağı yerde evine götürür. Kadının makul ölçüdeki cazibesi Reuenthal için yeterlidir. İlişkileri tek gece ile sınırlı olmaz. Ancak bir süre sonra Licthenlade ailesine mensup bir kadını evinde barındırdığı gerçeği tatsız biçimde ortaya çıkar ve gözaltına alınıp sorgulanmasına neden olur. Bu da yetmezmiş gibi bir de kadının hamile kaldığı anlaşılır. Dostu Mittermeyer tarafından masumiyeti sonuna kadar savunulur. Kaiser Reinhard da olayları suç boyutunda değerlendirmez. En nihatyetinde Genel Kurmay görevinden azletse de genel vali olarak atayarak imparatorluktaki en büyük askeri gücün yetkisini de kendisine verdiğinde aslında ona duyduğu güveni gösterir.

Ancak yaşanan olaylar kısa bir süre sonra kendisini bir kez daha suçlu pozisyonuna düşürür ve isyan etmeye adeta mecbur kalır.  Uzayda dostu Mittermeyer'la ilk ez karşı saflarda ile mücadele eder ve gemisi hasar aldığında omuzuna saplanan metal bir çubuk yüzünden ağır biçimde yaralanır. Yatarak tedaviyi reddeder. Bu yüzden pekçok kez bilicini kaybeder ve durumu gittikçe ağırlaşır. Savaş alanını terk edip yeniden Heinessen'e döndüğü "hayatının en uzun günü" Kaiser için bir tehlike olarak gördüğü Federasyon'un eski başkanı Trunith'i ortadan kaldırır. Masasında her geçen saniye hayatı kayıp giderken son bir içki içmek arzıusu ile dostunu bekler. Ancak gelen o değil kucağında oğlu ile Elfriede von Kohlrausch'tır. Reunethal önce O'nun tarafından öldürüleceğini düşünür ama kadın zaten kan kaybından son anlarını yaşadığını anladığı adama dokunmaz. Reuenthal, bebek için Mittermeyer ve Evangelin'den daha iyi bi aile olamayacağnın bilincinde oğlunu dostuna vermesini vasiyet eder. Yaşadığı bir diğer bilinç kaybı sonrası kendine geldiğinde Elfried bebeği bırakıp gitmiştir. Her zaman hızlı oluşu ile ün yapan dostunu düşünerek bu kez buna uygun davranmadığını dile getirir. Ne kadar istese de arzu ettiği bu son buluşma gerçekleşmez ve henüz 33 yaşında hayatını kaybeder.
Share on Google Plus

About Emeraude

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme