Hildagarde Von Mariendorf

Sivil Ünvanlar: Özel Kalem Müdürü

Askeri Ünvanlar: Kurmay Müfettişi (Koramirale Denk)
Seslendiren: Hikaru Midorikawa (/Türkçe: ?)

Kont Franz Von Mariendorf'un tek kızı ve Mariendorf ailesinin bir sonraki varisi olan Hilda çevresindeki diğer soylu hanımlar gibi eğlencelere katılmak ya da kadınsı şeylerele ilgilenmekten hoşlanmaz. Askerlik ve politika onun ilgi alanıdır. Soyluların başlattığı iç isyan sırasında babasının sağ duyusuna güveni ve kendisini tamamen serbest bırakması sayesinde hayatının etkileyecek yegane bir karar verir ve Marki Lohemngramm'la yüz yüze görüşerek ailesinin O'nun yanında yer alacağını bizzat iletir. O andan itibaren zekası, kendinden emin hali ve kurduğu cesur cümlelerle Marki'nin dikatini de çeker.

Özellikle Kricheis'in ölümü kendisini Reinhard için vazgeçilmez yapan yegane etmenlerden biridir. Otokrat bir lider profili çizmesine karşın genelde verdiği her tavsiyeyi dikkate alan Kaiser'e göre varlığının aslında ne ifade ettiğini zaman zaman sorgular. Westerland olayının acı hatıraları Kaiser'i ağır bir kedere uğrattığında teselli eden cümleler kurdu ve ruhunu rahatlatmaya çalışır. Reinhard'ın "O'nunla kalması" arzusuna karşı çıkmaz. (Reinhard bunu isterken beklentisi en başından beri bu yöndemiydi pek emin değilim:) O gece birlikte olurlar. Ertesi gün bir buketle birlikte kendisine yapılan evlillik teklifine cevap vermek için acele etmez Kaiser'de otokrat bir hükümdar olmasına rağmen bunun için onu zorlamayacak kadar naziktir. Hamile kaldığını fark ettikten sonra durumu önce babası ile paylaşır. Mittermeyer'in kendisini ziyareti sonrası Kaiser'le görüşmek üzere saraya gider ve burada bir kez daha kendisine yinelenen evlenme teklifini kabul eder. Böylece düğün töreni sonrası Lohengrammn Hanedanlığı'nın ilk Kaiserin'i olur. Birkaç ay sonra bebeğini dünyaya getirir. Ancak Kaiserin yineleyen hastalığı gün be gün kendini tüketmektedir. Kucağında henüz birkaç aylık bebeği veliaht Alexander Siegfried'la ölüm döşeğindeki eşinden imparatorluğun yönetimini devralır.


KAYNAK: GINEIPAEDIA
Share on Google Plus

About Emeraude

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönder