Annerose Von Grunewald

Hatırlatma: Seri hakkında ayrıntı içerir. İzlemeyi düşünenlerin okuması önerilmez.

Uzay yılı 771'de dünyaya gelen Annerose için mutlu aile günleri annelerinin trafik kazasında ölmeleri ile son bulur. Kendini alkole veren babasının ilgisizliği  nedeniyle kardeşi için hem anne hem de abla rolünü üstlenmek zorunda kalır. Taşındıkları yeni semtte yan komşuları  Seigfired'e de aynı derece ilgi ve sevgi gösterir. Ancak bir gün saray mensup bir soylu tarafından görülmesi sonrası güzelliği asiller arasında dillendirilir ve çok geçmeden söylentiler saraya ulaşınca genç kızın hayatı bir kez daha gölgelenir. Kaiser'in gözdelerinden biri olmak üzere babası Sebastian Müsel'e yüklü miktar para verilerek saraya satılır. Henüz 16 yaşında iken Kaiser'in dikkatini çeker ve kısa sürede gözdesi olur. Kontes Grunewald ünvanı ile saraya yerleşmesi O'nu, kaiseri etkileyerek küçük kardeşinin yükselişinde en büyük etmen olduğunu düşünen pekçok soylunun hedefi haline getirir. Özellikle Kaiser'in resmi eşi konumundaki Markiz Sussanna von Benemünde'nin kıskanç davranışları ve düşmanlığı ile karşı karşıya kalır.

Annerose ve Hildagarde
Sarayda bulunduğu süre zarfında ancak izin verildiği ölçüde kardeşi Reinhard ve Kricheis tarafından ziyaret edilir.  Bu görüşmeler her üçü içinde büyük sevinç kaynağı olur. Sonunda Kaiser'in uykusunda ölünce özgür kalır ve saraydan ayrılarak kardeşinin yanına Neue Sanssouci'e yerleşir. Annerose hırsı ve idalleri konusunda zaman zaman pervasızca davranıp hataya düşmesinden korktuğu kardeşini  sadece ve sadece o çok güvendiği kızıl saçlı çocuğa emanet eder ve bilir ki Kricheis her daim onun yanında olacak ve hayatı pahasına kardeşini gözetip kollayacaktır. Aralarındaki asla sözlere dökülmeyen aşk Kricheis'ın kendisine verdiği sözü tutmak uğruna hayatını feda ederek  ölmesi sonrası genç kadının vicdani anlamda yıkan en büyük kederi olur. Bu süreçte çok sevdiği kardeşini terk edip Kricheis'in mezar alanına yakın bir yere taşınır. Burada sakin bir yaşam sürmeyi seçer. Aristokratların bertaraf edilmesinin ardından Hildagarde Von Mariendorf tarafından ziyaret edilir. Dük Lohengramm'ın kendisi için endişelerini sessizce dinleyen Annersoe güvenlik tedbirilerinin arttırılmasına yönelik talepleri önce reddetmek ister. Ancak daha sonra Hilda'nın mantık çerçevesinde sunnduğu şartları makul bulur. Bu arada aralarında birbirlerine ilk adları ile hitap etme konusunda anlaşırlar.

Reinhard sözünü tutar ve Siegfried'in ölümü sonrası yaptıkları ekran bağlantılı görüşmeden üç yıl sonra, Hildagarde'la düğünü için Phezzan'a gelene kadar, bir daha karşı karşıya gelmezler. Hatıralarıyla birlikte, ama artık kendisi ile daha barşık bir biçimde yaşamına devam eden Annerose artık son kez kardeşini tamamen güvede olacağına emin olduğu Hildagarde'a bırakır.

Share on Google Plus

About Emeraude

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme