Logh: 1.Sezonun Özeti  Sezon Özetleri (Ayrıntı İçerir. İzlemeyi Düşünenlerin Okuması Önerilmez)

Uyarı: Aşağıdaki metin uzun bir yazım ve emek sürecinin ürünüdür. Metnin herhangi bir kısmını alıntı yapan ya da tümünü kullanan kişilerin, alıntı yaptıklarını blog'a adres yönlendirmesi yaparak belirtmeleri rica olunur.

 1. Sezon

Yoshiki Tanaka'nın aynı adlı kitabından animeleştirilen Legend of the Galactic Heroees (Japonca: Ginga Eiyu Densetsu / Almanca: Helddensagen Wom Kosmosinsel) doksanlı yılların kült yapımlarından biridir. Konu örgüsü ve karakter çeşitliği ile dikkat çeken yapım Japon animelerinin klasik güldürü ya da mimimk öğelerini barındırmaz. Hikaye gündelik yaşam çizgisi içerisinde anlatılmaktadır. 2018 yılında Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These bir Remake yapım olarak yeniden karşımıza çıktı. Seri CGI görsellerle göz doldursa da ana seriye aşina olup gönlünde bir numara yapan benim gibi takipçilerin gerek kimi karakter çizimlerinde gerekse konu örgüsünde beklediğini bulamadığı bir çalışma oldu. Yeni nesil izleyicilerin yorumlarını ise bekleyip göreceğiz.
Logh: Die Neue These (Yeni Tez)
Hikaye Özgür Gezegenler Federasyonu Ve Galaksi İmparatorluğu’nun 120 yıldır devam eden savaşlar zincirinin bir halkası olan 4. Astate Savaşı ile başlar. Oramiral rütbesinde ve henüz 20 yaşında olduğu halde emrindeki donanmaları sevk ve idare eden Reinhard Von Lohengramm ve  henüz bir teğmen iken El Facil Gezegen’inde meydana gelen karmaşa sürecini sonlandırarak El Facil Kahramanı olarak ün yapmış savaş stratejisi uzmanı 31 yaşımdaki Yang Wenli’yi karşı karşıya getiren mücadele, ikili arasında meydana gelen savaşların da ikincisidir. 

Özgür Gezegenler Birliği Başgezegeni Heinessen
Logh Oav /Galaksi İmparatorluğu Başgezegeni Odin / Logh Yeni Tez
Seri boyunca yaşanacak trajedi ve ölümler öne çıkacak pekçok karakterleri de şekillendirir. Yang Wenli'nin askeri okuldan yakın arkadaşı Jan Robert Lapp, yine okul yıllarında gizliden gizliye özel hisler beslediği ama asla dile getirmeyip aralarından dostça çekilmeyi seçtiği Lapp’ın nişanlısı Jessica  Edwards, İmratorluk’u terk edip Federasyon’da yaşamayı seçen  imparatorluk göçmeni ailelerin çocukları tarafından oluşturulan ve önderliğini Walter Von Schankopp üstlendiği seçkin kara harekat birliği Rosen Ritter’lerin yanısıra ilerleyen bölümlerde imparatorluk tarafında sivrilecek, Wolfgang Mittermeyer, Oscar Von Reuental, Paul Von Oberstein, Willibald J. Merkatz gibi kimi yüzler ilk kez görünürler. (Ana seriden faklı olarak Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These'de imparatorluk tarafından ziyade Walter Von Schöncop gibi birlikte yer alan karekaterlerinin özel yaşamına daha fazla yer verilir. Asında daha sonra bu açık daha sonra Gaiden'le kapatılmaya çalışılmışsa da kanımca Gaiden fiyasko bir seridir.)

Logh: Die Neue These
Yang Wenli Federasyon filo komutanının danışmanıdır. (Tüm seri boyunca görürüz ki Federasyon komuta kademesi genelde kapasitesiz askerlerle doludur.) 4 ve 6. filoları kaybetmesine rağmen Yang’ın önerdiği taktikleri göz ardı eden Amiral Paetta, pek çok federasyon amiralinin çizdiği bencil ve hırslı karakter modellerinden biridir. Neyseki  yakın saldırı  sonucu gemi hasar alınca yaralanır ve komutayı oradaki en yüksek rütbeli  bir diğer subay olan Yang’a devreder. Bu durum, federasyon kuvvetlerinde devam eden kötü seyri değiştirir ve filonun geri kalanı imparatorluğun ezici gücü karşısında yok olma tehlikesinden kurtulur. O andan itibaren Amiral Lohengramm da değişen strateji ve savaş yaklaşımdan, karşısındakinin daha önceki savaşta içlerine kadar sızarak sancak gemisi Brunhild'i rehin alan El Fecil kahramanı Yang Wenli olduğunu fark eder.  (Sinema'da bu kısım biraz farklı. Yang'ın filoya hitaben yaptığı konuşmanın yayınını gemisinde Kricheis'la dinleyince komuta değişimini öğrenir.) Aslında tüm mücadele boyunca karşısına çıkacağı anı beklemiştir. Onları birbirinin varlığından haberdar eden 3. Tiamate Savaşı sonrası her biri diğeri için dikkat çekici bir unsur haline gelmiştir. İmparatorluğun belirgin üstünlüğüne rağmen Yang şaşırtmaca bir taktikle düşman donanmaların gerçekleştirdiği yarma hareketini kendi avantajına kullanır ve tüm müttefik güçlerini savaş alanından uzaklaştırmayı başarır. Bu noktada Reinhard da verilen kayıplar sonrası karşı taraf açısından kaçmaktan başka seçenek kalmadığının bilincindedir. Pürüzsüz zaferi Yang Wenli tarafından bi parça gölgelendiği için biraz mutsuz olsa da çocukluk arkadaşı ve ve danışmanı Siegfried Kricheis’la durumu analiz edince elde ettiiği sonuçlar doğrultusunda gayet iyi bir başarı elde ettiğini kabullenir.

İserlohn'daki dinlenme sürecinin ardından muzaffer biçimde Odin’e dönen Lohengramm'a, düzenlenen askeri törenle, imparatorluk donanmalarının bir bölümü sevk ve idare etmek üzere emrine verilir. Bunun yanısıra maraşel ünvanı ile onurlandırılır. Diğer yandan özellikle aristokrasinin elit soylularının gözünde Kaiser'in tahtını sallantıya sokarak  bir numaralı gözdesinin küçük kardeşine bu ölçüde yetkileri adeta altın tepside sunarcasına vermesi kaygıyla izlenir. Lohengramm, ulaştığı yeni pozisyonla birlikte seçkin, güvenilir ve yetenekli amirallerden oluşan özel askeri bir konsey oluşturur.  Kurmaylarını topladığında verdiği ilk görev için seçimi dostu Kricheis olur. Gerçektende parlak zekası ile Kricheis, tek bir asker  kaybetmeksizin Artemis Gerdanlığı'nı ortadan kaldırır ve Kastrop'ta kazandığı gözalıcı zaferi sonrası koramiralliğe terfi ederek zafer madalyası ile onurlandırılır. Artık tartışılmaz biçimde konsey'de Reinhard'tan sonra gelen 2. Adam olarak anılmaktadır. (Bu arada aynı Artemis Gerdanlığı korumasına sahip Heinessene Gezegeni için imparatorluk tarafından keşfedilmiş görünen "zayıf nokta" konusunda federasyonun uyarılması gerekip gerekmeyeceği konusunda Boltik’in fikrini sorması üzerine Rubinsky bunu gerekli görmez. İmparatorluktan elde edinilecek kazanımlar doğrultusunda Federasyonun çökmesinden ziyade Phezzan’ın çıkarlarını korumak görünüşe göre daha önemlidir.) Logh New Thesis'de ise Castrop gezegeninde Artemis Gerdanlığı yoktur. Bu arada Lohengramm'ın, Kricheis'ın amiralliğe terfisi sonrası danışmanlığına aldığı Oberstain, soğuk ve hesapçı görünümü ile konsey amirallerince de güvenilmez bulunmaktadır. Bu bağlamda Kricheis'ın Reinhard için duyduğu endişe hiç de boşun değildir. 

Walter Von Schöncopp
Federasyon tarafında ise donanmayı yok olmanın eşiğinden kurtaran Yang Wenli için de terfi vardır. Tuğamirallik rütbesinin yanı sıra tamamen gönüllülerden oluşan 13. Filo’nun komutanlığına getirilir. (Filo Komutanlığı Koramiraliiğe özgü olsa da Astate'deen geri kalanlarla oluşmuş yarı sayı bir filodur 13. filo) Astate Kahramanı Yang Wenli 13. Filo komutanı olarak kendisinden beklenen ilk görevi yerine getirmek yani İmparatorluk en önemli üssü konumundaki İsterlohn’u ele geçirmek üzere hazırlıklara başlar. Askeri törenine kıl payı yetişir ve seramoni sonrası Cazellnu ile karşıklı kahvelerini yudumlarken olay çıkaran askerlere Walter Von Schenkopp önderliğindeki Gül Şövalyeleri adlı grubun müdahalesine şahit olur. İserlohn’a dair ihtiyaç listesine gül Şövalyelerini de ekler. Şahsi yardımcılığı için Cazellnu’un seçimi bir kadın, donanma amiralinin kızı Frederica Greenhil olunca Yang ufak bir şaşkınlık yaşar. 8 yıl önceki El Fecil olayları sırasındaki ilk karşılaşmalarını pürüzsüz bir netlikle anımsayarak mükemmel bir hafızası olduğu konusundaki ününü Yang açısından da netleştiren genç kadın için kale komutanı hayranlık duyduğu bir kimsedir. Elbette Yang bunun farkında değildir. Logh Yeni Tez'de ise Yang Frederica ile birlikte Walter Von Schenkopp'la bizzat görüşmek üzere Gül Şövalyelerinin karargahına gelir. Ancak askerden ziyade ayak takımı gibi favranan adamlar huzurlarında bir amiral olduğunu görmezden gelecek kadar disiplin yoksunu ve kadın bir askere alanen aasılacak kadar da kaba tiplerdir. Frederica adamlardan en kaşarına haddini bildirecekken Walter Von Schenkopp gelir ve adamlarına hadlaerini bildirdikten sonra El Facil kahramanının ziyaretnini neye borçlu olduğunu sorar. Yaptıkları görüşmede planın çılgınca ve tamamen karşısındakinin güvenine dayandığını farkına varır. Ancak Gül Şövalyeleri'nin önceki altı komutanı da bir şekilde imparatorluğa iltica etmeyi seçmiştir. 7. komutan da ihanet edip aynı şeyi yapacak mıdır? Nihayet yola çıkan filo Iserlohn önlerine mevzilenir. Emir subaylarının Gül Şövalyeleri konusundaki belirgin güvensizliğine rağmen O, Schenkopp’a ve adamlarına sonuna kadar güvenir ve bekler. Kaleye yaralanmış imparatorluk askeri gibi sızan Schenkopp ve adamlarının becerisi sayesinde kale kapıları 13. Filoya kolaylıkla açılır. Ancak, Thoma Von Stockhause Yang’ın sunduğu ne teslim çağrısına ne de geri çekilip gitme iznine kulak tıkar. Kan dökmesi için herşeyi yapan adama öfkelenen Yang, Thor çekiciyle sadece sancak gemisini hedef alır. Küçük bir gemi ile ayrılan ve olası yok oluştan aklıyla kurtulmayı bilen danışman Paul Von Oberstein ise onursuzca dönmek yerine ölüme gitmeyi şerefli sayan aptal komutanının sözlerine alayla güler. 

Logh Oav / İserlohn Kalesi / Logh New Thesis
İserlohn’un tek bir asker kaybedilmeden ele geçirilmesi bundan sonra Yang Wenli’nin “Mucize Yang”, “Shirbaz Yang” olarak adlandırılmasına neden olur. İmparatorlukla güç dengelerinin eşitlendiğini ve artık bundan sonra uzaya barışın hakim olacağını düşünen Yang Amiral Sidney’e istifasını sunar ama yokluğu ile 13. Filoya ne olacağı sorusu nedeniyle geride kalanları bırakmamak için bir kez daha görevde kalmayı kabul eder. Ne yazık ki umduğu "uzun süreli barış" beklentisi konusunda tamamen yanıldığını anlamakta gecikmeyecektir. İmparatorluk tarafında Rudolph’un haleflerinin kokuşturduğu Goldenbaum hanedanlığının sonunu getirmeyi arzulayan gözden düşmüş soylu Klopstack’ın Kaiser ve damadı Braunsweing’ı hedef alarak düzenlediği ama sonuçsuz kalan bombalı saldırı ve Kaiser’in resmi gözdesi konumundaki Markiz Benemunde’nin Annerose’u karşı planladığı ve son anda Kricheis, Mittermeyer, Reuental ve Oberstain’ın engellediği kaçırma eylemi sonrası sular bi nebze durulur. 

Federasyon yönetimi Iserlohn’la sahip olunan yeni güç dengesinin verdiği aşırı güvenle, gözünü yükseklere dikmiş bir askerin Adrew Fork’un çılgın planı doğrultusunda 30 milyon asker ve 200 bin gemilik 8 filo ile İmparatorluğu işgale karar verir. yapılan toplantıda filosu ile operasyonda yer alacak olan Yang söz ister ve özellikle dahi olarak nitelendirdiği Lohengramm konusunda uyarıda bulunur. Bu planın bir hezimete dönüşebileceği ihtimalini vurgular. Andrew Fork, sözlerini haince olarak niteleyince Buckok haddini bilmesini isteyerek susturur. Toplantı sonrası salonda sessizce oturan Yang’ı süzen Sidney Storait bu harekatta yanlızca ona güvendiğini vurgular. Politikacıların kendi koltukları uğruna bu fethi ne yazık ki kazanılan avantajı masada eşit şartlarda bir barışa imza atmak için kullanmak yerine olmadık hedeflerin çizmesine neden olur. İmparatorluğu fethetmek gibi aptalca bir hülyaya kapılarak 30 milyonluk askeri bir güçle harekat başlatırlır. Ancak daha en başından herşey ters gider. Görünüşe göre daha en başında ikmal problemini çözmek konusunda yetersiz kalan donanma herhangi bir direniş görmeden ele geçirdiği gezegenlerdeki halkın gıda talepleriyle karşı karşıya kalır. Onları doyurmak İserlohn'un tüm depolarını boşaltsalar da imkansızdır. Filorda gıda sıkıntısı baş gösterdiği gibi ele geçirilen gezegenlerde isyan patlak verir. Bu arada çok geçmeden “asi” olarak kabul edilen Federasyon işgalinin ayrıntıları  Rubinsky tarafından imparatorluk delegesi Kont Remscheidt’a rapor edilir. Böylece Lohengramm bir kez daha “asilere” haddini bildirmek üzere imparatorluk tarafından resmen görevlendirilir.

İlk aşamada İmparatorluğa bağlı gezegenlerde soylu toprak beylerine bağlı halkın elindeki ürünü Kesler’in idaresindeki bir filo görevlendirerek toplatan Lohengramm “sınırı özgürleştirme” amacı güden federasyonun insanlara ekim ve hasat dahil birçok konuda yardım eli uzatacağına emindir. Herşeyini bu büyük operasyon için seferber etmiş görünen federasyon kılpayı uzaklaşan imparatorluk güçlerinin ardından beklenen tutumu gösterir ve fakir halkı kucaklar. Bu arada Lohengramm, Kricheis’a federasyonun can damarından vurmak üzere uzaydaki mühimmat taşıyan kargo filosunu ortadan kaldırmasını emreder. Kricheis emir konusunda ne itirazda bulunur ne de yorum yapar ama Oberstein’a göre bu görevden hoşnut değildir. Başlangıçta herşey iyidir ancak binlerce ton malzeme taşıyan filo imparatorluk saldırısı sonucu yok edilince 30 milyon askerin yola düştüğü bir durumda artık yardım sunmak şöyle dursun kendi ihtiyaçlarını teminde zorlanır hale gelecektir. Lohengramm’ın hamlesini öfke ile karışık bilgece bulan Yang ise kargo filosunun olası saldırısını tahmin etse de zamanında yetişemez. Halk ve federasyon askerleri arasında çatışmalar patlak verir. Özerk Phezzan ise Federasyon’a kredi açabileceğini bildirmektedir. Gerçekte her iki tarafın da zayıflayıp ekonomik anlamda kendisine bağımlı hale gelmesi arzusundadır. Lohengramm Kontu bir kez daha amiralleriyle birlikte Federasyon’un asi güçlerine karşı donamamalarını harekete geçirir.
Böylece Amlitzer savaşı olarak tarihe kayıt düşülen ve uzayın pek çok noktasına yayılarak devam eden büyük bir savaş patlak verir. Lugen Gezegeni federasyona bağlı Ulanfu komutasındaki 10. Fılo karşısında Koramiral Bittenfeld’ın kara mızraklar filosu vardır. Ulanfu Yang’ın yetişeceğni ümit eder ama donanmasının % 40'nı kaybeder. Teslim olmaktansa kaçmayı yeğler. Yara almış gemilerin uzaklaşabilmesi için yapılan son yarma hareketinde sancak gemisi hedef olur ve Ulanfu ölür. Javnhar Systemi’nde Yang Wenli komutasındaki 13. Filo (bayrak gemisi Hyperion) Karl Gustav Kempft karşısındadır. Her iki taraf da  kayıpların yarasız olacağının bilincinde birbirine üstünlük sağlamaktan kaçınır ve mantıklı manevralarla geri cekilirler. Alviss Sistemi’nde Al Salem komutasında 9. Filo’yu seri saldırılarıyla ün salan Galewolf  (fırtına kurt) lakaplı Mittermeyer karşılar. Sancak gemisi hedef olur  ve ağır yaralanan Al Salem komutayı Tumamiral Mouyon'a devrederek bayılır. Bilrost Systemi’nde ise Oscar Von Reuental karsısında 5. filonun komutanı yaşlı kurt Bewcock Iserlohn’a geri çekilme kararı verir. Durumu Loboss’la paylaşmak ister ama yaveri Adrew Fork’un münasebetsiz sözleriyle uğraşmak zorunda kalır. Wansteidt Sistemi’nde Ernest Mecklinger, Lesing gezegeni yakınlarında federasyondan 3. Filo karsısında Koramiral Wahlen hazır beklemektedir. Bir diğer savaş alanı Bolthorn Sistemi’nde 12.Federasyon Filosu komutanı Koramiral Borodin, Lutz karsısında aldığı ağır yenilgi sonrası geride toplam sadece 9 gemisi kalınca durumun verdiği utançla silahını çekerek intihar eder. Komutayı devralan emir subayı teslim isteğini bildirir. Savaşın ikinci perdesi nerdeyse sadece Dverger Sistemi’de sürer. Kricheis karsısındaki 7.federasyon donanması teslim olur. Yang, Kemft'le savasını sona erdirince buraya gelir. Yenildiler mi geri mi çekildiler? Diyerek filonun akıbetini sorgular. Sancak gemisi Barbarossa ile saflardaki yerini alan Kricheis komutasındaki imparatorluk donaması 13. Filoya da teslim çağrısı yapar. Yang söz konusu sadece 13. Filo olsa teslimi onaylayabilirdik diyerek yanındakileri bir an hayrete düşürür. Koca bir savaşta dayanabilen tek amiral olmanın verdiği yükün ağırlığı altında beresini yüzüne çekip kara kara düşünür.

Düşmanından 4 kat güçlü olan Kricheis rakibine değer verir ve insancıl bir taktik izlemeyi seçer. Filosunu 4'e bölerek her seferinde vardiyalar halinde saldırmak suretiyle rakibini yok etmeyi değil sadece yorarak ve teslim olmalarını sağlamayı amaçlar ve bu doğrultuda geliştirdiği planı uygulamaya koyar. Kricheis'a duyduğu hayranlığı dile getiren Yang, Fisher’i sancak gemisine çağırıp mevcut açlık ve mühimmat sıkıntısına dikkat çeker. Üstelik Kempft'le daha yeni bir savaştan çıktıklarını ve filosunun zaten yorgun olduğunu hatırlatır. Donanmasını U seklinde yeniden dizerek 3 koldan saldırıya geçmek suretiyle düşmanın cesaretini kırarak geri çekileceklerini umar. Bu elindeki son kozdur. Düşmanın planının önceden fark etmemesini umar. Iserlohn Kalesi'nde durum raporunu sunarak oluşan ve hameti Lobos'a ileten Dwight Greenhil acilen kalan güçlerin İserlohn'a çekilmesini önerir. Ama ne yazık ki Lobos bunu kabul etmez. Tüm güçlerin Amlitzer Sistemi'nde toplanmasını emreder.

Kricheis düşmanın savaşı kesmesini almış olabilecekleri bir geri çekilme emrine bağlar. Yang Wenli, ayrılırken 40 bin mayının uzaya bırakılmasını emrederek her şeyi başlatan Lohengramm'a ufak bir hediye vermek ister. Düşmanın Amlitzer'de toplanması üzerine arka planda danışmanı Oberstein’la savaşı izleyen Lohengramm tüm filolarını yıldız sistemine kaydırır ve eğer düşman istiyorsa mezarlarını Amritzer olarak yapacağını söyler. Yang artık neredeyse tüm imparatorluk donanmasıyla kuşatılmış haldedir. Mittermeyer'ın iskele tarafına hasar verir. Mittermeyer geri çekilirken bu kez Bittenfeld'in filosunu da atlatır. Appleton komutasındaki 8 filo karşısında Mecklinger vardır 8. filo yokolma eşiğine gelir ve Koramiral Appleton ölür. Öte yandan Meklinger'le iki koldan Yang'a hücüm edip önceki saldırısına karşılık bedel ödetmek isteyen Bittenfeld'in planı geri teper. Zor durumda kalır ve Lohengramm'dan takviye güç talep eder. Lohengramm öfkelenir ve isteğini geri çevirerek herhangi bir takviye yollamayacağını kalan güçlerle ölümüne mevkisini korumasını buyurur. Lohengramm savaş alanına henüz gözükmeyen Kricheis’ı sorunca Oberstein merak mı ettiniz diye sorgular. (Bu gerzeğin dili pek uzun!)

Almitzer'e doğru donamasını yönlendiren Kricheis mayınların Zyper parçacıkları ile temizlenmesini ve geçiş için yol açılmasını emreder. Böylece 30 bin gemisi ile Kricheis bir kez daha Yang'ın arkasında belirir. Savaşın artık sonudur. Muttefik güçleri mutlak yenilgiden kurtaran Yang bir anda yine 100 bin geminin arkadan geldiği bir kovalamaca içinde kalır. Bu aşamada Amiral Bewcock’la bağlantı kurar ve arta kalan gemileri güvenli biçimde İserlohn’a dönüşlerini temin için son bir saldırı yapacağını bildirir. Böylece son kez tüm gücüyle tek çıkış noktası, diğer filolara nazaran daha önce hayli zaiyat verdiği ve birleşik gücün en zayıf halkasını teşkil eden Bittenfeld’in donanmasını, yararak hızla İserlohn’a doğru uzaklaşır.

Amirallerini sancak gemisinde huzuruna kabul eden Lohengmam her birine övgü dolu sözler sıralar. İçeri yeni giren Kricheis’la selamlaştıktan sonra tokalaşır. Derken Bittenfeld’in belirmesi üzerine bakışları buz gibi olur ve uzaklaşır. Bittenfeld hatasının tamamen farkındadır. Diz çöker ve tüm azar ve cezayı metanetle göğüsler. Reinhard affedici değildir. Oda hapsi ve Odin dönüşü cezayı belirleyeceğini bildirir ve hırsla uzaklaşır. Amiraller teselli için Bittenfeld’e doğru yönelir. Sadece Mittermeyer, Reuental ve Oberstein, bir taraftanda Lohengramm’ın gerisinden giden Kricheis’ı bakışlarıyla takip ederler. Kricheis, o anki öfkesini yönlendirmek istediği asıl  kişinin aslında Yang Wenli olduğunu dile getirince Reinhard öfkesini açığa vurur. Gerçekten de her defasında zaferini gölgeleyen bu adam O’nu delirtmektedir. Kricheis sözlerinin nufuz etmesini isterceesine sertçe uyarmaktan çekinmez. İki düşmanı olduğunu hatırlatır. Biri Yang diğeri ise yüksek soylulardır. Bu listeye kendine sadık astlarını dahil etmesi ise en büyük hatadır. Kricheis, Lohengramm’ın duygularını tamamen anladığı,  sağduyulu olmasını sağlayan yanıdır. Sözleri Reinhard sakinleşir ve öğüdünü dinleyeceğini, daha fazla Bittenfeld’in üstüne gitmeyeceğini belirtir. Ardından doğru karar vermesini sağladığı için teşekkür eder. Evreni ele geçirebilir miyim sence diye sorunca dostu her zamanki güvenle gülümseyerek “siz yapamazsanız kimse başaramaz” diye yanıt verir.

Iserlohn Garnizon Komutanlığını kabul eden Yang Wenli federasyonun en genç Oramirali olarak tarihe geçer. Savaş sonrası her biri terfi eden subaylarını kendi arzu ettiği şekilde örgütler. Kaledeki teminal filosu hala Federasyon’un en temel gücünü oluşturmaktadır. Julian Mintz’de emir eri olarak kalede askeri yaşamına başlar. Cazellnu sevkiyatının başarısızlığından sorumlu tutularak görevinden azledilir ve sınır birliklerinden birine atanır. Kurmay başkanı Sidney Storait da emeki edilenler arasındadır. Amiral Kubersly onun yerini alacaktır. Bewcock terfi eder. Trunitte ise yüksek konseyde harekâta karşı çıkanlardan biri olarak oy verdiği için konseyin başkanlığına getirilir.

Amritze Savaşı'nın hemen sonrası dönüş yolunda başgezegen Odin’den Kaiser Frederich 4’ün ölüm haberi gelir. Bu Reinhard’ı memnun etmez. Ona kendi elleriyle vereceği türden hakettiği bir ölüm öngörmektedir. Tahta geçecek 3 aday vardır. Kaiser’in Braunsweign ve Littenheim’la evli olan iki kızından doğan prenses Elisabeth ve Prenses Sabine ile ölen veliaht prensin oğlu 5 yaşındaki Erwin Josef. Zaferin ardından İmparatorluk Uzay filolar komutanı ve Mareşal sıfatının yanı sıra Marki de olan ve konumunu ile hâkimiyetini kökleştiren Reinhard ve iki prensten ziyade O’nun yanında yer almayı o an için çıkarlarına uygun bulan Şansölye Licthenlade’ın ortak çalışması ile boşalan tahta 5 yaşındaki Erwin Josef geçer.  Marki Lohengramm ve Başbakan Littenlande, yüksek soyluların beklentilerini görmezden gelerek Braunsweign ya da Littenheim'ın tahta en yakın iki aday konumundaki kızları yerine yedi yaşındaki Erwin Eusef'i destekleyerek tahta geçirmeleri ipler kopma noktasına gelir. Taraflar için savaş kaçınılmazdır. Annerose’u saraydan almak üzere araba ile yola koyulan Reinhard ve Kricheis verilen kararı Braunsweign ya da Littenheim’ın sessizce kabullenmeyecekleri konusunda hem fikirdir. Matem giysileri ile kapıda gülümseyerek bekleyen Annerose’u gördüğünde Reinhard bu kez her zaman yaptığı gibi çocuksu bir heyecanla yerinden fırlayıp koşmaz. Önünde diz çökerek on yıl sürdüğü ve bu kadar beklemek zorunda kaldığı için üzgün ama sonunda huzurlu şekilde yaşayabileceği  bir geleceğe doğru O’nu almaya gelebildiği için mutludur.

Reinhard, 20 milyon kayıpla uğradığı ağır yenilgi sonrası federasyonun şu an için tehdit oluşturamayacağını düşünse de aristokratlarla girişilecek olası bir iç savaş durumunda onları oyalayacak bir planı hayata geçirmeye kara verir. İmparatorluk amiralliği vadettiği El Fecil’in eski komutanı Arthur Lynch’e federasyona sızması ve hoşnutsuz subayları örgütleyerek bir devrim başlatmasını emreder. Plan için Amiral Kricheis’in memnuniyet duymadığını dile getiren Oberstein ikisi arasındaki dostluk bağından ve bunun Kricheis’a getirdiğine inandığı ayrıcalıklardan son derece rahatsızdır. (Lohengramm O’na sormamasına rağmen fikirlerini beyan etmekten çekinmez.) Kricheis’a bahşedilen Donanmanın 2. Komutanlığı ve Yüce Amirallik onun için fazladır ve bu Mittermeyer ve Reuental arasındaki denge açısından da önemlidir. Reinhard sözlerine müdahale etmez ve zaten bu denge yönünde karar verdiğini belirtir.

İmparatorluk adına Başkomutan Lohengramm, Kaiser 2. Erwin Joseph’in tahta geçmesi şerefine federasyona karşılıklı esir değişimi önerisinde bulunur. Teklif İserlohn’a elçi gönderilerek iletilir. Konseyini toplayan Yang bunun altında yatan asıl oyunu, yani esirler arasına sokulacak casuslarla ihtilal ortamının oluşturulacağını dile getirdiğinde kurmayları şaşkına döner. Ancak O’na göre yaklaşan genel secimler öncesi geri dönen 2 milyon esir ve ailelerinin de vereceği oy teklifin kabulü ihtimalini arttıracaktır. Gerçekten de teklif idari cephede kabul görür.

Esir değişimi için İmparatorluğu temsilen Yüce Amiral Siegfried Kriches İserlohn’a gelir ve Yang Wenli tarafından karşılanr. Basının karşısındaki törende resmi imza ve selamlaşmaların arasında Kricheis her zaman O’nunla tanışmak arzusunda olduğunu dile getirir. Yang konuksever ama temkinli kısa cümleler kurar. Karşılıklı bakışlarda muhtemelen, “planınızı biliyorum”, “planımızı anladın değil mi?” türündedir. Salondan ayrılmak üzere çıkarken üslerinin arasında duran Julian’la küçük bir sohbet yapar ve gelecek için ona başarılar diler. Esirlerin dönüş seramonisi için Heinessene’e giden Yang gece yarısı  gözden uzak bir alanda Bewcock ile görüşür ve onu ileriki günlerde olabilecekler konusunda uyarır.

Aristokratların Lohengramm ve Şansölye’nin gücünü kırıp eski düzeni sağlama adına  bir araya gelerek Lipstaddt Ormanı’nda oluşturdukları pakt imparatorluk tarihinin en büyük iç savaşını da başlatmış olur. Braunswign tarafından, 25 milyonluk askeri gücün sevk ve idaresi Yüce Amiral Merkatz’a verilir. (Kızını kurban etme ile ilgili cümleleri kurar ve bir nevi aslında tehdit eder) Zaten askerlerin Merkatz gibi eski ve saygın bir savaş kurdunu izlemek yerine soylu Braunsweing için savaşmayı istemeyecekleri de aşikârdır. Anton Ferner ve Tuğamiral Arthur Von Streit ülkede derin yaralar açabilecek böyle bir iç savaş başlatmak yerine yapılacak direkt bir saldırı ile Marki Lohengramm’ın ortadan kaldırmaları için kendilerine izin verilmesini isterler ama Braunswing dinlemeye yanaşmaz. Bu savaş kendine göre Littenheim’a da gücünü göstermenin bir yolu olacaktır. İstekleri reddedilmesine rağmen Anton Ferner gece yarısı baskın yaparak ya Lohengramm’ı öldürmek ya da ablası Kontes’i rehin almak üzere askerleriyle harekete geçer. Ancak bu zaten görünüşe göre karşı taraf için beklenmektedir. Eve henüz ulaşmışlardır ki bir anda kuşatma altında kalırlar. Pencereden aşağıdaki hareketliliği eğlenerek izleyen Reinhard ablasının odaya girmesi üzerine endişeli yüzüne bakar ve evin Kricheis’ın şahsi koruması altında olduğunu belirterek  merak etmemesini ister. Karargâhta Oberstein’dan son gelişmeleri öğrenir. Gce baskını haberini yaveri Ansbach’tan öğrenen Braunsweing öfkeden deliye döner. Planları açığa çıkmıştır. Artık bu noktadan sonra Odin’den kaçmaktan başka çare olmadığının farkındadır. Lohengramm’ın askeri kanadına mensup amiraller başkentte kontrolü sağlamak üzere önemli noktalara harekat düzenlerler. İki askeriyedeki üç mareşal düzetindeki iki yüce amiral tutuklanır. Kaçmaya çalışan soylular havaalanında Mittermeyer’ca engellenir. Saray, Mecklinger tarafından kontrol altına alınır. Askerlerini sevk ve idare eden Reuenthal’ı evinin penceresinden izleyen Şansölye Licthenlade kadehini kaldırarak selam verir. Odin semalarından yükselen binlerce gemi uzayda bekleyen Koramiral Vahlen tarafından karşılanır. Soylular sivil gemileri siper ederek yayılım ateşinden kendilerini korumaya çalışır. Dolayısıyla Amiral Vahlen saldırıyı sonlandırmak zorunda kalır. Böylece imparatorluk resmi kayıtlarında Reinhard tarafından adlandırıldığı şekliyle asi soylular Gaiesburg Kalesi’nde toplanır. 

Altenar Yıldız Sistemindeki ilk mücadele için Marki Lohengramm tarafından görevlendirilen  "Fıtına Kurt" lakaplı Mittermeyer karşısında Amiral Staaden bulunur. Basit bir iletişim kandırmacası ile yanılgıya düşen Staaden çevresindeki sabırsız soyluların saldırıya geçme isteğini uzun süre direnemez. Bu da onların sonun hazırlar. Savaş sırasında Staaden hastalığı dolayısıyla fenalaşır. Savaş konusundaki beceriksizlikleri Mittermeyer'a zafer havası bile yaşatmaz.

Shang Tau Sistemi’nin konumu dolayısıyla savunmak için değersiz olacağını varsayan "Heterokromi" Reuental (lakabı iki ayrı göz rengine sahip oluşu nedeniyle sanırım bu) gibi, Merketz’ın da aynı biçimde düşünür. Tarafalar savaşmadan çekilir. Marki Littenheim, geride kalıp sınır bölgelerinin kontrolünü sağlamış olan Kricheis’la savaşmak üzere 50 bin gemi ile yola çıkar. Kifeuser sistemindeki Garmisch Kalesi karşı karşıya geldikleri yer olur. Kricheis yanına aldığı sadece 800 gemi ile, Reinhard’ın yokluğunda yardım etmeleri emrini verdiği Koramiral Lutz ve Wahlen'in gösterdiği uyum ve emirlerine harfiyen itaati ile Garmisch Kalesi üzerine başarılı bir saldırı gerçekleştirir. Braunsweing’ın yeğeni Wilhelm Von Litenheim ve donamasını ortadan kaldırarak göz alıcı askeri başarılarına bir yenisini daha eklerken Cornelius Lutz ve August Samuel Vahlen’in sessiz takdiri kazanır. Mittermeyer, Reuental ve Amiral Kepf'in birlikte yürüttüğü savaşın devam eden bir diğer bölgesi ise Baron Fegel'e karşı olur. Reinhard'a karşı histerik kıskançlığı ve dengesiz savaş idaresi ile  bu üç amiral için saygınlık uyandıracak bir düşman bile değildir ve yenilgi elbette onun için kaçınılmaz olur. Mutlak yokoluşa sürüklendiklerini gören danışmanı Schumacher tarafından ortadan kaldırılır ve donanma Lohengram güçlerine teslim olduklarını bildirir.

Federayonda patlak veren kargaşa Nepris, Kaffer, Palmelend ve Shanpool gezegenlerinde başgösteren isyan ve ayaklanmalarla başlar. Yang Wenli, Heinessen’den Amiral Dawson aracılığı ile aldığı emir doğrultusunda bu dört gezgendeki karmaşayı sonlandırmakla görevlendirilir. Shampool gezegeni ikmal hattı açısından Iserlohn’a en yakın yerdir ve İserlohn’u izole edebilme ihtimaline karşılık kara güçleri komutanı Schenkopp’un birlikleri burada hakimiyeti sağlar. Ancak operasyon devam ederken Heinessen’de hükümetin düştüğü ve kendilerine Ulusal Kurtuluş Askeri Konseyi diyen devrimci grubun yönetime el koyduğu haberini alırlar. Konseyin lideri herkesi şok eden bir isim, Frederica’nın babası Dwight Greenhill’dır. Yang’ın devrim konseyine katılma teklifini resmen reddetmesinin ardından 11. Filo O’nunla silahlı mücadele için görevlendirilir. Kaleye 11. Filodan kaçarak geldiğini beyan eden Yarbay Bagdashu ise gerçekte Yang’ı ortadan kaldırması için görevlendirilmiş bir tetikçidir. Yang sözlerinde şüpheli taraflar bulur. Schenkopp 11. Filo svaşı bitene kadar adamın uyku tankındaki dinlenme süresini uzatır. Yang’ın teslim önerisini geri çeviren Amiral Luglanhu, Attenborough, Van Lugh gibi becerikli askerleriyle dört koldan giriştiği karşı mücadelede hem kendisini hem de askerlerini ölüme sürükler. Yang rotasını en başından beri sonunda gitmek zorunda kalacakları yer olduğunu bildiği Heinessen’ çevirir.

Reinhard'ın piyonu Artur Lynch'in arka perdede yer aldığı Federasyondaki darbe girşimi ile başlayan olaylarda, esir değişimi teklifinde olası casuların ülkeye sokulup karmaşaya zemin hazırlayabileceğini düşünen Yang Wenli yaşanan gelişmelerin önüne geçemez. (Öngörü sahibi olmak sözünü dinletemedikten ya da etkili biçimde uygulamaya geçemedikten sonra bir anlam ifade etmiyor ne yazık ki.) İserlohn Donanması, nihai hedefi Heinessene’e ulaşır ve Yang geçmişte uygulanmış bir taktiği hayata geçirerek Thor çekici ile yapılan atışla gezegen yörüngesine konuşlandırdığı buz kütlelerinde zincirleme reaksiyon yaratarak gezegen çevresindeki 12 parçadan oluşan Artemis Gerdanlığını ortadan kaldırır. Böylece Heinessene’i savunmasız bırakır. Yine artık taraf değiştiren Bagdashu ondan aldığı emirle, htilalle birlikte patlak veren iç savaşın ardındaki asıl gerçeğe dair bir basın açıklaması yaparar. Bu savaşın arkasındaki asıl aktörün şu an soylulara karşı kendi tarihinin en büyük savaşını veren İmparatorluk Mareşali Lohengramm olduğunu bildirir. İmparatorlukta karmaşa devam ederken benzerin federasyonda da yaşanmasın sadece bir tesadüf mü diye sorar?

Kendilerini açıkça piyon olarak gösteren açıklamayı dinleyen Devrim Komitesi subayları son durumu görüşürler. Dwight Greenhil artık bu oyunda sona yaklaştıklarının bilincindedir ve yola çıktıkları bu süreçte en başından beri farkında olmadan İmparatorluğun kuklası olmuş olabileceklerinin açıkça görmektedir. Teslim olmaları sonrası yaşanacak yegane durum -vatana ihanet- sayılan bir yol izledikleri için kendileri için ölümdür. Tüm bu belirsizlik içinde Artur Lynch alayla gülerek son kozunu oynar ve kendini açığa vurur. Yang Wenli’nin doğru söylediğini belirtir ve Lohengramm’dan aldığı mektubu gösterir.  Dwight Greenhil müdahale etmeye çalışsa da Lynch tarafından başından vurur. Odadakiler de O'nu ortadan kaldırır. Ancak kendi adlarını temizlemek için yaşananları açığa vurmama ve tüm dokümanları yok etme kararı verirler. Heinessene semalarında konuşlanmış olan Yang Wenli’ye ihtilalin bittiğini ve Greenhil’ın intihar ettiğin bildiriler. Frederica kaybının acı şokunu iki saat izin isteyerek dindirmeye çalışır. Yang, emrindeki donanmalar Heinessene’de kontrolü sağlar. Verilen büyük kayıplaralar birlikte Federasyondaki iç savaş böylece sona erer. Bu arada olaylar sırasında ortada gözükmeyen Trunite bir grup dünya tarikatı mensubu ile askeri karargâha gelir ve süreç boyunca bu insanların yeraltındaki merkezlerinde korunduğunu söyler. Savaş sürecinde Teğmen Greenhil babasını, o da Jessica’yı kaybetmiştir. Öte yandan Trunitt  sanki hiçbir şey yaşanmamış gibi ortaya çıkıvermiştir. Yang birkez daha bu adamla basının fotoğraflarında aynı kare içerinde kalmak zorunda olduğu için öfkelenir.   

Fahrenaite, Merkatz gibi nadide birkaç amiral haricinde savaş becerisinden yoksun asillerin idaresindeki soyluların  oluşturduğu Lipstaddt ordusu giriştiği her savaşta ağır kayıplar vermeye devam eder. Braunsweign’ın ittifak kurduğu pekçok soylu da gidişatın farkındadır. Süngüsü bir türlü düşmeyen Braunsweign için de artık yolun sonu yakındır. Kaleyi terk ederken Merkaz, Fahrenhaite’a genç yaşını anımsatarak doğru bir seçim yapmasını salık verir. Braunsweig’a ait olan Westarland Gezegeni, asiller tarafından askeri ihtiyaçların karşılanması için haraca bağlamış gibidir. Yeğeni, Westerland’a sergilediği baskıcı, zorba ve son derece agresiv idaresi sonrası halkın direnişi ile karşılaşmış ve çıkan ayaklanmada öldürülmüştür. Braunsweign hem ölümün faturasını ödetmek hem de hükmünü ve acımasızlığını sergilemek üzere kendi halkı Westerland’a nükleer bir saldırı yapılmasını emreder. Soyluların tavrına doğal olarak direniş gösteren halkın beklentisi ise Lohengramm’ın kendilerine yaşatılan zulme engel olacağı ve asillere haddini bildireceği yönündedir.  Oberstein Lohengramm’a Gaiesburg’dan ulaşan son durumu rapor verdiğinde Reinhard, sivil halka karşı yapılacak saldırıya müdahalenin şart olduğunu dile getirince  Oberstein tuhaf biçimde karşı çıkar. Ona göre Braunsweing’ın bu acımasızlığı sergilemesine güz yumarlarsa soyluların insanlık dışı  uygulamalarına iyi bir örnek sunulacak, böylece davanın haklılığında en ufak bir şüphe duyulmayacaktır. 2 milyon kişinin ölümüne göz yummak sivil savaş devam ederken çok daha fazlasını kaybedecek olmalarından daha iyidir. Saldırı zamanının altı saat sonrası olduğunu öğrenen Reinhard öneriyi onaylamadığını son dakikaya kadar bekleyeceğini söyler. Burada Oberstain’ın hırsı dikkat çekicidir. Emir subayına gözcü gemileri göndermesini ve dört saat sonrası için hazırlık olmasını dahası bunu gizli tutmasını salık verir. Reinhard belirlenen süreden önce "ama ne yazıkki dört saaten sonra" gemi komuta merkezine geri döndüğünde Westerland’ın toz ve küle dönmüş ekrandaki görüntüsü ile şok olur. Oberstein saldırının beklenenden erken gerçekleştiğini bildirir. Ar Görüntüleri Odin’e iletecek ve asillerin kendi insanlarına bile ne denli zalim olduğu gösterilecektir. Reinhard en başından O'nun ne düşündüğünü ve ne yaptığını tüm çıplaklığı ile farkında olsa da artık geri dönüş yoktur. 

Diğer yandan Kricheis, Geiersburg kalesine geldiğinde Karl Robert Steinmetz tarafından karşılanır. Steinmetz, 17 gezegen kontrol altına alındığını rapor eder. Son derece centilmen ve nazik olan Kricheis, hizmetinden duyduğu memnuniyetin hem kendisi hem de mareşal için geçerli olduğunu karşılığında Lohengramm’ın kendisi terfi ettireceğinden şüphesi olmadığını dile getirir. Ancak Steinmetz duyduğu bir söylentiyi dile getirir. Kricheis, Westerland olayını öğrenir ve sarsılır. Reinhard’ın bunu yapabileceğine, sivil halkın hayatını göz ardı edebileceğine ihtimal vermek istemez. Öte yandan gerçek olması halinde Reinhard’a karşı nasıl davranacağını da bilemez. Bir araya geldiklerinde yaptıkları konuşma  Westerland'ın kara bulutlarıyla gölgelenir ve aralarında derin bir uçurum açar. Ne yazıkki ikili Geiersberg 'de karşı karşıya geldiklerinde her ikisi için de bu sonun başlangıcı olacaktır. Konsey toplantısında Reinhard, esir alınan Fahrenaite'ı serbest bırakarak konsey amiralleri arasına kabul eder. Sonrasında Ansbach, Braunsweing'in ölü bedeni ile salona girer ve vücuduna gizlediği küçük bir lazer topu ile Reinhard'a karşı suikast girişiminde bulunur. Toplantı öncesi Obertein'in emri ile güvenlik gerekçe gösterilerek silahlarını dışarda bırakan amirallerin o anda ne yazık ki bu ani saldırıda eli kolu bağlanır. Sadece Kricheis hiç birşey düşünmeksizin öne atılıp bedenini siper eder ve  saldırıyı engeller. Ama ölümcül bir yara alarak sonrasında hayatını kaybeder.

Merkatz ise Phezzan’a gitmek ya da Federasyona iltica etmek arasında seçim yapar. Emir subayının önerisi Federasyon, ama özellikle parlak bir kişilik olarak betimlediği Yang Wenli ile temas kurmaları yönünde olur. Bu süreçte Iserlohn’da Casellnu tarafından karşılanan Merkatz, Yang'tan kendisi ve beraberindekiler için iltica talebinde bulunur ve Yang bu talebi kabul eder.
Kricheis’ın ölümünün şokunu atlatamayan Reinhard tabutun kenarında oturmaya devam ederken toplantı odasında bir araya gelen amiraller yaşananlardan dolayı üzgündür. Öte yandan Lohengramm’ın bu denli zaaf göstererek adeta yıkılması bazıları için beklenmedik bir durumdur. Mittermeyer içlerinden birinin ölmesi halinde Lohengramm’ın aynı tepkiyi vermeyeceğini Kricheis’ın özel olduğunu belirtir. Olayın yaşanmasında görülen güvenlik zafiyetinin yaşanması "Oberstein’ın ayrımcılık gerekçesi ile onay vermeyişi, dolayısıyla toplantı salonunda silah taşıma konusunda muaf konumdaki tek kişi olan Kricheis'ın silahını girişte bırakması" herkesin rahatsızlık duyduğu bir konudur. Zaten sevilmeyen ve güven duyulmayan Oberstein’ın danışman olarak bundan sonraki  konumu ve geleceğinin yanı sıra daha ilerde neyi isteyebileceği konusunu tartışırlar. Bu sırada iti an çomağı hazırla şeklinde içeri giren Oberstein dostane olmayan tüm o bakışlara aldırmaz ve herkesi şaşırtarak Lohengramm’a düzenlenen suikastın arkasındaki asıl kişinin Başbakan Şansölye Licthenlade olduğu bilgisini paylaşır. Lohengramm’ın toparlanması için ne yapılması gerektiği konusunda ise Kontes Grunewald’dan yardım alınabileceği fikrini beyan eder. Amiraller, aristokrat hareketinin son ayağını tamamlamak üzere süretle Odin’e gitmek konusunda hen fikir olurlar. Bu arada Oberstein, Kontes Grunewald’ın görüşmek için beklediği haberini Reinhard’a verir. Reinhard ablasına Kricheis’ın ölümün söylediği için Oberstein’ adeta ateş püskürür. Ama Oberstein soğukkanlıdır. Sonsuza kadar saklanmayacağını belirtir. Görüşme Reinhard için hayatının miladı gibidir. Sessiz bir kederle zavallı olarak nitelediği kardeşini süzen Annerose hayat yollarının artık farklı olduğunu bu nedenle evinden taşınacağını eğer bir gün yorgun hissederse her zaman ziyaretine gelebileceğini ama şuan yorgun olmadığını söyler.  Yani o dönem için açıkça onu görmeyi reddeder. Reinhard sessiz bir şokla ablasını dinler ve sadece bir soru sorar. “Her zaman Kricheis’a aşıktın değil mi?” Ekrandan Annerose’un kardeşine yanıtı sessizlik olur.

Görüşme sonrası geleceğe dair planlarını tekrar eden Reinhard, Odin üzerine yapılan saldırı konusunda Oberstain tarafından bilgilendirilir. Duygularından arınmış ve geleceğe odaklanmıştır. Ekranda Reuental’a görüşür. Lictenlade için "kendisini öldürmesini önerin" derken aile fertlerinin on yaş altı hariç öldürülmesini emreder. Sonra Reuental’a süzer ve gülümser. "Bu sizler için de geçerli. Eğer sende günün geldiğinde kendine güveniyorsan bana meydan okuyabilirsin" der. Reuental anlık bir şaşkınlıkla "şaka etmeyin" diye cevap verir. (Bu cümleyi neden Mittermeyer’a ya da bir başka amiraline değilde Reuental’a söylemektedir? Muhtemelen bunu yapabilecek potansiyeldeki gücün sadece Reuental’da olduğunu düşünmektedir.)

Marki Reinhard Von Lohengramm İmparatorluk donanmalarının komutanı ve başbakan sıfatı ile Aristokratlarının bertaraf edilmesinin ardından ülkede en güçlü kişi haline gelir.,

Not: Tanıtımın bir bölümü,  http://www.anime.gen.tr/ 'de yine tarafımca yazılan Legend Of The Galactic Heroes tanıtımından alınmııştır
Share on Google Plus

About Emeraude

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme