Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These: Kaiko (2018) (Remake)Zamanın nasılda akıp gittiğini fark etmemişim doğrusu. Yeni yapım nete düşeli haftalar olmuş. Sıkı takipçileri sayesinde çevrilip nete konmuş. Hatta Oav ve Gaiden serisini çeviren Ecthelion Türkçeye çevirmeye de başlamış. 12 bölümlük yeni bir seri ile uzun bir aranın ardından ekranlara dönen LOGH hikayenin yazarı Yoshiki Tanaka'nın 10 ciltlik romanının ilk cildini kapsıyor. Artan CGI kalitesine gözlere harika bir seyir ziyafet sunsa da seslendirme kadrosu ve karakter çizimlerindeki gözle görülür değişikler nedeniyle şimdiden hevesimi kursağımda bıraktı. Çünkü aşina olduğumuz yüzler gitmiş de yerine başka bişeyler koymuş gibiler. Nerde o zarif çizgiler? Yang için pek bir şikayetim yok. Hatta Schencopp ya da Reuental gibi yan karakterler gayet güzel görünüyor. Peki o Reinhard ve Kricheis nedir öyle? Hiç sevmedim.


Ancak yeni seriye göz attıktan sonra dönüp eski Oav serinin ilk iki sezona baktığımda bir parça hainlik ediyormuşum gibi hissetsem de açık ara görsel kalite unsuru ilkini rafa kaldırabilir diye de düşünmeden edemedim.

Eh yeni yapım bir remake olunca anlatacak pek birşey de olmuyor. Ufak tefek öğrendiğimiz yeni şeyler var tabii. Nisbeten diğer seride yaşamına daha az değinilen Yang'ın taktik dehası olma yolunda ilk adımları atışı ve nasıl ön plana çıktığı ya da Julian'ın ilk kez eve gelişi gibi. Bu arada Julian'ın yeni halini açık ara sevdiğimi eklemeliyim. Diğer yapımda sesi de dahil her hali gıcık olunasıydı.


Rahatsız edici bir diğer nokta ise diğer Oav seri 110 bölüm gibi devasa bir sayıda iken ilk sezonun sadece 12 bölümden ibaret olması ve 2. sezonun 3 filmle devam etmesi. Hangi konuyu nereye tıkıştıracaklar ki? Niye adam gibi bir iş yapılmamış? Her sezon 13 bölüm olacak şekilde tasarlanabilirdi mesela. Ortam mı yoklamak için tercih edilmiş bilemiyorum.


2019'da ise ikinci sezonu Die Neue These: Seiran başlığıyla 3 sinema filmi şeklinde yayınlanacak.
Şimdilik bir fragman yayınlanmış durumda. Youtube linki aşağıda yer alıyor.
Share on Google Plus

About Emeraude

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönder