Walter Von Schonkopf

Aslen imparatorluk soylusu bir aileye mensuptur. Büyük babası rakip ailenin koplosu sonucu herşeyini kaybedince ailece Özgür Gezegenler Birliği'ne iltica etmeye karar verirler. İmparatorluk soylularına özgü incelikten naslbini aldığından olsa gerek çapkın bir adam profilinde gördüğümüz genç Schonkopf sayısız gönül çalan kadın avcısıdır. Kaderi imparatorluğa iltica eden kişlerin katılımıyla oluşturulan Gül Şövalyeleri'ne (Rosen Ritters) katıldıktan sonra değişir.

Güçlü bir lider ve zeki bir adamdır. Özellikle zayıflara zorbalık yapmasından hoşlanmaz. Bir gül şövalyesine meydan okumanın cesaret iteyeceğini bilen biri eğer onlara saldıracaksa durup iki kere düşünmek zorundadır. Yang Wenli İserlohn'un fetih planında rol oynaması için kendisine ricada bulunduğu gün Frederica'nın güzelliğinden açıkça etkilendiğini belirtmekten çekinmez. Teklifi kabul ettiğinde aslında tüm riski ve tehlikeyi göğüsleyerek zafere en büyük katkıyı sağlayan kişidir. Frederica kalede av potansiyeli olarak görmediği tek kadındır. Çünkü amiralinin ona biçtiği değerin farkındadır. Yang Wenli'nin İserlohn Kale komutanlığına getirilmesinin ardından emri altında kale garnizonudan sorumlu olur. Julian Mintz için bir öğretmen ve rehberdir. Genç adamın silah kullanma becerisini geliştirmesine yardımcı olur. Bir Spartanian pilotu olarak devam ettiği eğitimlerini takip eder. Özgür Gezegenler Birliği imparatorluk kontrolüne geçtiği süreçte görevlerinden azledilir. Yang'ın tutuklanıp sorgulanmak üzere götürülmesinin ardından yeniden Gül Şövalyeleri'ni alarak Frederica ile kurtarma operasyonuna katılır. Helmut Lennenkampf'ın zamansız intaharı nedeniyle kaçak pozisyonunda başgezegeni terk eder ve El Fecil'le görüşme sürecine girerler. İserlohn'un ikinci kez feth edilince tüm ekip bir kez daha yuvaya dönmüş olur. Yang'ın suikasti ardından Gül Şövalyesi birliğinden dostunu da yitirir. Kale komutanı sıfatını taşır ve genç Julian'a destek olur. Bu arada ortaya çıkan kızını çoğu zaman görmezden gelmeyi tercih eder. Ayrıca Julian'ın ilgisine herhangi bir ters tepki göstermez. Bir gecelik ilişkiden doğduğu gerçeğini ve babasına duyduğu nefreti her daim içinde tutan Katerose'un hırçın davranışlarını görmezden gelse de duygularını gizlemekte ustadır. Shiwa Savaşı sırasında Brunhild'e girmek için yapılan saldırıya öncülük eder ve ölür.Share on Google Plus

About Emeraude

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme