Sonu Bilinmeyen Karakterler

  • Barones Magdaleno Von Vestphale
Bu karakter ana oav, gaiden ve sinema filmi Uverture to a New War'da yer alır. Ancak yeni seri Logh New Thesis'de yoktur. Ana seride sadece 9. Bölümde karşımıza çıkan Barones güçlü bir kişilik sergilemekte ve Reinhard ile Kricheis'a karşı belirgin bir samimiyet duymaktadır. Gaiden serisinde özellikle saraya girdikten sonra Annerose'un soylularca dışlandığı dönem O'na arka çıkan güçlü bir kişilk olarak karakterize edilmiştir. Ayrıca Hildagarde ile tanıştığı da anlaşılmaktadır. Hatta onu Reinhard'la tanıştırmayı düşünmüştür ancak bu gerçekleşmemiştir. Sinema'da yine Annerose'u ziyaret etmekte ve donanması ile savaş halinde bulunan Reinhard'dan haberler getirmektedir. Asaletine rağman Kricheis'la da oldukça samimi görünmekte ve davetlerine de katılması için çağırmaktadır. Barones Magdalena'nın özellikle iç savaş sırasında karakteri dolayısıyla Lohengramm'ı desteklemiş olması ihtimali yüksektir. Ancak bu süreçte ya da Yeni İmparatorluk Dönemi'nde ne yaptığı belirsizdir. 
  • Sebastian Von Musell  
Gaiden serisinde bizzat Kaiser Frederich'in ağzından Müsell soyunun kökeninin Reichsritter'a dayandığı söylenmektedir. Bunun tam karşılığı nedir bilemiyorum ancak Rudolph devri kurucu sülela olabileceği düşüncesindeyim. Reinhard ve Annerose'un babası olan Sebastian Von Musell özeliikle karısının ölümü sonrası düştüğü  bunalımı alkolle gidermeyi seçmiş ve çocukarını ihmal etmiştir. İyice fakirleşip sıradan ailelerin yaşadığı bir semte yerleştiklerinde ne yazık ki bağımlılığpı sürmektedir ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek aldığı para karşılığında kızını saraya verir. O sıralar ablasını annesi gibi benimseyen Reinhard için yaşadıklarını hazmetmesi kolay olmaz. Babasından ölesiye nefret eder. Askeriyedeki hızlı yükseliş sürecinde babası ile görüşmez. Cenazesi için ablası ile biraraya geldiklerinde Kricheis soyluların aralarında yaptığı bir konuşmaya göre Sebastian Von Musell'e önce Baronluk teklif edildiğini ya da baronluk peşinde olup buna layık görülmediğine dair dolaşan dedikoduya kulak misafiri olur. Muhtemelen yalnız ve sefil biçimde ölmüştür. Ancak herhangi bir açıklama olmaz.
  • Kricheis'ın Ailesi   
Ana seride Kricheis'ın ailesi hakkında edinilen bilgi azdır. Baba Kricheis orkide yetiştirme meraklısıdır ve gözü gibi baktığı bir serası vardır. (Gaiden' de Kricheis Annerose için bir buket aşırır:) Anne görünüşe göre ev hanımıdır. Gaiden serisinde Kricheis'ın yarbay iken  evine kısa süreli bir ziyaret yaptığı görülür. Uzun yıllar aradan sonra akşam yemeğinde bir araya gelirler. Baba müsel oğlunu yolladığı para ile serayı yenilemiştir ancak belli ki karısı bundan hoşnut değildir. Ona göre para emekliliklerinde ya da Kricheis evleneceği zaman kullanılmalıdır. Olasılıklar ve beklentiler karşısında bir süre için daha evlenmeye niyeti olmadığını dile getirir. Ertesi gün okul arkadaşlarından Martin'le karşılaşır. (Reinhard'ın çocukken okulda kavga ettiği olabilir.) Uzun sohbetleri sonrası Martin'in savaş kaşıtı hareketlere katıldığı için tutuklandığını ve bir kampta gıdasızlıktan öldüğünü dinleriz. Ancak benzer cümleler bana göre tamamen gereksiz olan bu karekter yerine Kricheis'ın ailesi için yapılabilirdi. Özellikle ölümü sonrası ailesine ufak da olsa değinilebilirdi. Bu önemli bir ayrıntıydı.
Share on Google Plus

About Emeraude

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme