Reinhard Von Lohengramm

Reinhard Von Lohengramm: 

Doğum Yılı: 4 Mart 776 (Uzay Yılı) / Ölüm Yılı: 25 Temmuz 801 (Uzay Yılı)
Aile Soyadı: Musel
Eş: Hildagarde Von Mariendorf
Çocuk: Alexander Siegfried Von Lohengramm
Ünvanları:
1. Asalet Ünvanları: Kont, Marki, Dük, Şansölye, Kaiser
2.Askeri Ünvanlar: Tüm Alt Askeri Ünvanlar, Donanma Amirali, Yüksek Amiral, Mareşal, İmparatorluk Uzay Filoları Komutanı.
Takma Adı: Sarı Saçlı Veled. (Kanal D: Sarı Çiyan)
Seslendiren: Hikaru Midorikawa
Türkçe Ses: Ertuğrul Postoğlu (Kanal D: Galaksi Kahramanları / 1994)

Hatırlatma: Seri hakkında ayrıntı içerir. İzlemeyi düşünenlerin okuması önerilmez.


Reinhard ve Siegfried
Reinhard Von Musel, belirgin bir gücü olmayan, alt seviye aristokrat bir aileye mensuptu Henüz çok küçükken annesi Caribelle trafik kazasında o ve ablasını korurken can verdiğinde, babası Sebastian Von Musel teselliyi içki şişelerinde aramakta buldu. Mali açıdan dibe sürüklenmeleri doğaldı. Fakirleşen hayatın bir sonucu olarak sıradan insanların yaşadığı bir semte yerleşmek zorunda kaldıklarında hayatının sonuna dek güvenip en yakın arkadaşı adledeceği Siegfried Kricheis'la tanıştı. Bu yaşamına yön veren olaylardan da biriydi. Parasal sıkıntılarına rağman kendisini hem bir anne hem de abla sevgisiyle büyüten Annerose sayesinde mutlu bir çocuklu yaşadı. Ancak günün birinde Annerose'un babası tarafından para karşılığı saraya satıldığını öğrendi ve bundan böyle ondan ayrı kalacağı gerçeği ile yüzleşmek zorunda kaldı. Kendisi de soylu olmasına rağman o günden sonra aristokrasiden, Goldenbaum Hanedanlığı'ndan, Kaiser Frederich 4'ten ölesiye nefret etti. Ablasını geri getirebilmenin yolunun sadece sınırsız güce sahip olmaktan geçtiğini fark edince yaşamını tümüyle değiştiren bir karar verdi ve henüz 10'lu yaşlarında iken Kricheis'la birlikte askeri okula kayıt oldu.

Sınıfının en iyisi olarak mezun olduğunda O ve Kricheis, İserlohn Koridoru'nda yer alan buz gezegeni Kapche-Lanka'da görevlendirildiler. O ve Kricheis kısa sürede göz dolduran başarılar kazandılar. Annerose ise bu süreçte  Kaiser'in gözdesi olmuş ve Kontes ünvanı verilerek saraya yerleşmişti. Parlak zekası ile üstlerinin dikkatini çekiyordu ama ablasının konumu, zaman zaman alaya alınmasına ve arkasının kollandığı söylentilerine, neden oluyordu. Gururlu genç adam çoğu zaman bunları sineye çekmek zorunda kaldı. Ayrıca saray çevresinde de Annerose'u kabullenemeyenler vardı. Özellikle Kaiser'in resmi gözdesi Markiz Susana von Benemunde, sırf genç kadına acı vermek için kardeşini ortadan kaldırtmaya varan haince planlar kurmaya başlayınca Reinhard bir anda kendini bir suikast çemberinin içinde bulduysa da tehlikeyi bertaraf etmeyi başardı. Bu süreçte Kesler ile yolları ilk kez kesişti. Daha sonra Teğmen rütbesi ile Odin Askeri Polis Karargahı'nda nakil oldular.

Reinhard Von Lohengramm
Reinhard, ablasının Kaiser üzerindeki nüfusu ile konum edindiğini iddia eden ve başarılarını hazmedemeyen soylulara aldırmaksızın savaş alanında gösterdiği başarılar sonrası kariyer basamaklarını tırmanmayı sürdürdü. Yüksek amiralliğe terfi ettiği 4. Tiamate Savaşı'nda, imparatorluk güçlerinin arasından geçerek kendisinin de içinde bulunduğu amiral gemisini rehin alan Özgür Gezegenler Birliği'nin dikkat çeken siması Yang Wen-li'nin varlığından haberdar oldu. Artık Reinhard için Yang Wenli, karşılaşıkları her defasında stratejik yetkinliğini en iyi biçimde sergileyerek mutlak zaferlerine çentik atan, hevesini kursağında bırakan ve yenmeyi saplantı haline getirdiği yegane kişiydi. Askeri kariyerindeki hızlı yükselişi 20 yaşına geldiğinde doruk noktasına ulaşmış bulunuyordu. Astate Savaşı'nda elde ettiği parlak zafer sonrası Kaiser tarafından soylu bir geçmişi olan Lohengramm ismi ve Kont ünvanının yanısıra imparatorluk donanmalarının bir bölümü emri altına verildi. Dolayısıyla artık kendi gücünü inşa etmek için önünde hiçbir engel kalmamıştı. Yaşamının belirli dönemlerinde karşılaştığı yetenekli askerleri (Gaiden ve sinemalarda yer alıyor) kendi donanmalarına komutan olarak atadı. Aralarında oluşan sosyal statü ayrımına rağman Kricheis'la dostluğu devam etti ve ikili bu süreçte hiç ayrılmadılar.

Askeri statüsü yanında yönetimdeki konum ve gücünün artışı artık özellikle kraliyette kan bağı ile bağlı yüksek soylular için tehlikeli ve rahatsız ediciydi bulunuyordu. Kaiser'in ani ölümü sonrası başbakan (şansölye) Lictenlade ile birlikte 7 yaşındaki Kaiser Erwin Josef''i tahta geçirmeleri taraflar arasındaki kutuplaşmayı netleştiren olay oldu. Böylece ülkede tarihinin en büyük iç savaşı patlak verdi. Dük Otho von Braunschweig ve Marki Wilhelmi Von Littenheim öderliğindeki soylular Lippstadt Birliğini oluşturdular. Reinhard resmen asi olarak ilan ettiği birlik için donanmalarını sevk etti. Her biri bir dahi olan amiralleri sayesinde ve özellikle Kricheis'ın gösteriği askeri başarılar sonrası Littenheim ve donanması ortadan kaldırıldı. Asi soylular uzay sahasında devam eden her savaşta ağır kayıplara uğradı. En nihayetinde Geiersburg Kalesi düştü. Ancak, Braunschweig'ın kendi toprağı olan Westerland Gezegeni'ne yönelik cezalandırma politikası sonucu düzenlediği nükleer saldırıyı, Oberstain'ın kasıtlı biçimde yanlış saat bildirerek rapor etmesi yüzünden engelleyemedi. Oberstain'a göre verilen iki milyon kurban o süreçte yaşanacak savaşlarda çok daha fazla insanın ölmemesini sağlayacak ve en nihayetinde halka savaşın haklılığı için mükemmel bir gerekçe sunulmuş olacaktı.

Ancak neticede bu olay duyan Kricheis'la ilk kez ciddi biçimde tartıştılar. Hatta Reinhard aralarındaki konum farkını hatırlatan cümleler sarf etmekten kendini alamadı. Böylece kadim dostu ile araları açıldı. Aynı sıralar mahvolmanın eşiğinde kendi canı için Lohengramm'la pazarlık derdine düşen Braunschweig emir subayı Ansbach tarafından zehir içirilerk öldürüldü. Zafer sonrası kutlama için amiralleri ile Gaiseburg'da bir araya gelen Reinhard esir edilen ancak başarılı bulduğu Amiral Fahrenaite'ı kendi safına kattı. Sonrasında  Ansbach, ölü dükün bedenini muhafaza eden tabutla beraber salona girdi. Kimse neler olduğunu anlayamadan cesedin karnından çıkardığı ateşli silahla Reinhard'ı hedef aldı. Saldırıyı engelemek için öne atılan Kricheis göğsünden ve şah damarından vurularak ağır biçimde yaralalandı. Kısa süre öncesi yaşadıkları tartışma aralarında soğuk rüzgarların esmesine neden olmuştu ama sadık dostu son dakikalarını yaşarken birlikte hayalini kurdukları "evrene hakim olma" idealini hatırlatarak O'na veda etti. Reinhard, bundan sonra arkadaşına verdiği söze sadık kaldı ve içinde yanan pişmanlık ve vicdan azabını güce duyduğu açlıkla dizginlemeye çalıştı. Verdiği her karar öncesi hayatta olsa dostunun mevcut durumda ne tavsiye edeceğini göz önünde bulundurmayı kendine ilke edindi ve bu doğrultuda muhtemelen yapabilceği birçok hatayı da engellemiş oldu.

Sonraki süreçte iç savaş sonrası en önemli üç bakanlığı lağveden Lohengramm, Şansölyelik makamının tek ve mutlak sahibi olarak ülke idaresini devraldı. Namalup bir kumandan olmasının yanı sıra başarılı bir idareciydi. Eski hanedanlığın soylulara verdiği imtiyazları büyük oranda halkın refah ve huzuru için kullanırken onlar için emsalsiz bir kahramana dönüştü. Bu süreçte iç isyan öncesi tanıştığı zekası ile dikkat çeken Hildagarde von Mariendorf'u Özel Kalem Müdürü (Danışman ya da sekreterlik türü bir görev) yaptı. Genç kadın Kricheis'tan sonra fikirlerini önemsediği kişlerden biri oldu. Öte yandan yegane rakibi olarak kabul ettiği Yang wenli ile bitmeyen mücadelesi sayesinde aslında hatta kalma isteğini canlı tutmaya devam ediyordu. Varmillion Savaşı sonrası gerçekleşen tarihi görüşmede amansız iki düşman gibi değil iki dost gibi konuştular. Reinhard O'nu kendi safında görmeyi arzu etse de Yang için inandığı ve uğruna savaştığı değerlere sırt çevirmesi olası değildi. Sonuçta emekliliğini onaylayarak sivil yaşama dönmesine izin verirken karşısndakine verdiği değeri gösteriyordu.


Reinhard, henüz yirmi iki yaşında Goldenbaum Hanedanlığı'nı sonlandırarak hükümdarlık tacını giydiği gün gözleri çok sevdiği iki insanı aradı ama ne yazık ki onların orada bulunmasının imkanı yoktu. Lohengramm hanedanlığının başladığı Yeni imparatorluk dönemi, Westerland olayının kara lekesinin bir kez daha kendini gösterdiği anma günü, kendi iç hesaplaşmaları ve iç yangınlarıyla yüzleşmek zorunda kaldığı gece Hildagarde'ın varlığı ruhunu sakinleşirebildi. O güne değin aile kurma fikrinden uzaktı ama sorumluk duyguları ağır basıyordu. Ertesi gün elinde bir buketle evlenme teklifi için Mariendorf malikanesine geldiğinde bir çocuk kadar heyecanlı ve ürkekti. Haftalar sonra Hildagarde'ın cevabını verdiği gün Reinhard'ın aynı zamanda baba olacağını öğrendiği gündü. Hanedanlığının veliaht prensine Alexander isminin yanı sıra çok sevdiği dostu Siegfried'in de ismini verdi. Düğünden sadece bir kaç ay sonra bir kez daha donanmasının başında savaşa gittiyse de artık Altın Aslan'ın parlaklığı eskisi gibi değildi. İyice belirginleşen hastalığı gücünü gün be gün tüketiyordu. Savaş meydanında değil hasta yatağında 25 yaşında iken hayatını kaybetti.
Share on Google Plus

About Emeraude

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönder