Legend of The Galactic Heroes Golden Wings (OAV)

Reinhard ve ablası Annerose, annelerini kendilerini korumaya çalışırken ölmesinin ardından babalarının da alkolik olmasıyla yanlız kalmıştır. Onlar, artık soylu ama fakir bir ailedir. Yeni bir semte taşınırlar. Reinhard kapı komşusu olan kendi yaşlarındaki Siegfried ile dost olur. Siegfried ilk görüşte hayran kaldığı Annerose'a da derin duygularla bağlanır. Güzel günler Annerose'un saraya satılmasıyla gölgelenir. Annerose henüz sadece onaltı yaşında iken Kaiser'in dikkatini çeker ve kısa süre sonra onun bir numaralı gözdesi haline gelir. Kontes Grunewald ünvanını alarak saraya yerleşir. Reinhard ise ablasını geri almak ve kaiserle birlikte tüm aristorasiyi yerle bir etmek adına en büyük amacı olarak seçtiği yolda tek dostu Siegfried'la zorlu bir mücadelenin içine girer. Annerose’un saraydaki yükselişi Kaiser'in resmi gözdesi konumundaki Suzanna Benemunde'nin nefretini kazanmasına neden olur. Kraliçe Annerose'u incitmek için elinden geleni yapacaktır. Askeri okuldan mezuniyetleri sonrasında atandıkları buz gezegeni Kapche-Lanka'da Reinhard, bilmediği bir suikast çemberinin içine çekilir.

“Legend of Galactic Heroes” serisinin ana konusundan bazı bölümlerin eklenmesiyle meydana getirilen bu yapım, sinema filmi tadındaki uzunluğu ve seriden çok farklı çizim tekniği ile dikkati çekiyor. 

Share on Google Plus

About Emeraude

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme