Logh'da Yaşam Alanları ve Gezegenler

Artık elde kıyas yapılacak iki yapım varken bu başlık da kaçınılmaz biçimde sayfada yerini almalı diye karar verdiğimden beri yeni bir tarama sürecindeydim. Eski ve yeni kıyasında bazen görsel materyallar eksik kalabiliyor. Çünkü Logh Yeni Tez henüz ilk sezonu tamamlanabilen bir yapım. Devam projesi olacak mı belli değil.


Kaleler ve Diğer Teknolojik Unsurlar:

İserlohn Kalesi: Yapımına 766 yılında 5.Otfried Kaiser zamanında başlanan kale iki tara arasında stratejik açıdan önem arzeden bir noktada yer alıyor. Birçok kez Özgür Gezegenler Federasyonu tarafından ele geçirilmeye çalışılmışsa da başarılı olunamamıştır. Ta ki kale komutanları Hans Dietrich von Seeckt ve Thomas von Stockhausen zamanında 13. Filo komutanı Yang Wenli'nin Rosenritter'lerin kumandanı Walter Von Schencopp bizzat gerçekleştirdiği hile yardımıyla le geçirene kadar. Ancak kale devam eden savaş dalgasında Reuental tarafından geri alınırsa da bu uzun sürmez. Yang 2. kez kaleyi ele geçirmeyi başarır.


Rentenberg Kalesi: Kale imparatorluk bölgesinde yer alıyor. Lippstadt Paktı sonrası başlayan soylu isyanında Staden Altena Savaşı sırasında öğrencisi fırtına kurt lakaplı Mittermeyer tarafından sıkıştırılır. Fetih için yapılan kara harekatı her defasında General Ovlesser tarafından engellenince Mittermeyer ve Reuental yeni birlikleri sevk ederken onlara katılırlar ve kale düşer.

 

Gaiesburg Kalesi: İmparatorluk uzay sınırları içinde the Freya Yıldız Sistemi'nde yer alan kale Lippstadt Paktı sonrası soyluların başlattığı iç isyanda üs konumundadır. Logh Oav'da kalenin tıpkı İserlohn'undaki gibi Thor çekicine sahip olduğu belirtilir. İç savaş sonrası Goldenbaum Hanedanlığı'nın yok olduğu mekandır.


Artemis Gerdanlığı: Gerdanlık Oav'da hem Heinessen hem de Castrop gezegenlerinin çevresini saran savunma sistemidir. Ancak Logh New Thesis'de Castrop gezegeninde varolduğundan bahsedilmez. gerdanlık mekanik ve hareketli döner bir mekanizmadır.


Gezegenler:

Odin (İmparatorluk Başgezegeni) : Başgezegen Valhalla Yıldız Sistemi'nde yer alıyor. İmparatorluk tarihi başlatan Rudolph'un hükümranlığının ve 500 yıl devam eden Goldenbaum hanedanlığının merkezidir. Lohengramm önderliğinde başlatılan harekat inparatorluğun çöküşünü beraberinde getirdiğinde ve yayılmacı politikanın bir sonucu olarak genişleme süreci yaşanınca başgezegen Phezzan olmuş ve Odin eski önemini yitirmiştir.


Heinessen (Birlik Başgezegeni) : Ba'lat Yıldız Sistemi'nin 4. gezegeni ve Hür Gezegenler Birliği / Özgür Gezegenler Federasyonu'nun başgezegenidir. İlk kolonizasyon uzay yılı 577'de başlamıştır. 800'lü yıllara değin yani Yeni Topraklar'ın başlangıcına kadar varlığını sürdürmüştür.


Phezzan : İmparatorluk ve Birlik arasında yer alan bu gezegen Oav'da özerk bölge olarak tanımlanmaktadır. Geçimini ticaretle sağlar. Ancak her iki tarafın çatışmalarından her türlü nemalanmayı kendine amaç edinen Rubinsky gibi sinsi idarecileri vardır.Gemiler: 

Amphibious: Uzayda gemiden gemiye geçisleri sağlayan gemilerdir. Rentenberg Kalesi'ne gerçekleştirilen kara çıkartmasında  kullanılmışlardır. (Logh New Thesis Bölüm 18)

Spartanian:
Valkure:
Share on Google Plus

About Emeraude

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 yorum:

Yorum Gönderme